دومین جلسه هیأت امناء دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سال‌جاری برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1402/11/29 | 

دومین جلسه هیأت امناء دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سال‌جاری برگزار شد

دومین جلسه هیأت امناء دانشگاه علوم پزشکی زنجان با ارائه‌ی گزارشی از وضعیت دانشگاه، چالش‌ها و مشکلات موجود برگزار شد.


به گزارش وبدا – زنجان، دومین جلسه هیأت امناء دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در سال‌جاری با ارائه‌ی گزارشی از وضعیت دانشگاه، چالش‌ها و مشکلات موجود توسط دکتر حسین دین‌محمدی، سرپرست دانشگاه برگزار شد.

در ادامه‌، ضمن بیان گزارشی از سوی اعضاء هیأت امناء و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان درخصوص مسائل دانشگاه، گزارش حسابرسی و عملکرد بودجه تفصیلی سال ۱۴۰۱ دانشگاه نیز به تصویب رسید.

در پایان این جلسه که طبق برنامه‌ریزی دبیرخانه مرکزی هیأت امناء وزارت بهداشت به ریاست دکتر گلمکانی، نماینده وزیر در هیأت‌های امناء، مجامع و شوراهای وزارت بهداشت، با حضور اعضاء هیأت امناء، مدیران و کارشناسان وزارتی و دانشگاهی، روز شنبه ۲۸ بهمن در محل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شد، پیشنهادات مشترک و اختصاصی از سوی سرپرست دبیرخانه هیأت امناء دانشگاه قرائت و پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.

دفعات مشاهده: 378 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی در اولین گردهمایی دانشجویان بین‌الملل استان: بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها انتخاب نیست، ضرورت است

 | تاریخ ارسال: 1402/11/26 | 
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی در اولین گردهمایی دانشجویان بین‌الملل استان:
بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها انتخاب نیست، ضرورت است

دکتر مهدی اسکندری، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، گفت: امروزه بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها، اختیار و انتخاب نیست بلکه اجبار و ضرورت است.


پایگاه خبری وبدا-زنجان، دکتر اسکندری صبح امروز در اولین گردهمایی دانشجویان بین‌الملل استان زنجان، اظهار کرد: اگرچه اولین قدم در بحث بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها، جذب دانشجوی خارجی است ولی این اقدام فقط بخش کوچکی از اهداف بلند بین‌المللی‌سازی را پوشش می‌دهد.

وی افزود: بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها، موضوعی بسیار وسیع بوده و شامل ابعاد مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اقتصادی است و در صورتی که دانشگاه‌ها به سمت تحقق این موضوع حرکت کنند قطعا از منافع آن منتفع خواهند شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه بین‌المللی‌سازی یک دانشگاه باعث رقابت آن با دیگر دانشگاه‌های داخلی و خارجی می‌شود، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها برای اینکه در چنین رقابتی سربلند باشند، لاجرم باید شاخص‌های بین‌المللی و استانداردهای خود را ارتقا دهند و خود را در معرض اعتباربخشی‌های بین‌المللی قرار داده و وارد سامانه‌های رتبه‌بندی شوند.

وی تصریح کرد: این اقدام باعث شناسایی ضعف‌ها‌و قوت‌ها‌و به تبع آن، اصلاح نقاط ضعف‌و تقویت نقاط قوت شده و در نهایت به ارتقای دانشگاه‌ها می‌انجامد.

دکتر اسکندری با اشاره به اینکه ارتباطات بین‌المللی باعث تبادل دانشجو و استاد شده و منجر به ارتقای آموزش در دانشگاه‌ها می‌شود، افزود: این ارتباطات باعث توانمندی در حوزه پژوهش از طریق انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک با موسسات و شرکت‌های خصوصی و کارخانجات معتبر بین‌المللی و جذب منابع مالی به دانشگاه‌ها می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ابداعات و اختراعات یک دانشگاه، تا زمانی که به محصول تبدیل نشود، بهره‌ای برای آن دانشگاه نخواهد داشت در حالی که ایجاد ارتباطات بین‌المللی با بنگاه‌های اقتصادی معتبر دنیا می‌تواند باعث بهره‌مندی دانشگاه‌ها و به سرانجام رساندن اختراعات و ایده‌های نوآورانه شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، توریسم‌درمانی را یکی از موضوعات مهم در سطح دنیا عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه حوزه پزشکی ایران از نظر تکنیک‌های درمانی و سطح علمی پزشکان در مرتبه بسیار خوبی قرار دارد و مراجعات زیادی از کشورهای همسایه به کشور ما برای مسائل درمانی وجود دارد، بنابراین بخشی از فعالیت ما در بین‌المللی‌سازی، در حوزه توریسم‌درمانی خواهد بود.

وی با بیان اینکه بعد فرهنگی نیز در کنار ابعاد آموزشی، پژوهشی و اقتصادیِ بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها حائز اهمیت است، اظهار کرد: با جذب دانشجویان خارجی، دانشجویان ایرانی با فرهنگ ملل مختلف آشنا شده و مهارت‌های بین‌فرهنگی آنان ارتقا پیدا می‌کند.

دکتر اسکندری افزود: از طرف دیگر دانشجویان خارجی نیز پس از فراغت از تحصیل و بازگشت به کشور خود، معمولا ارتباط خود را با دانشگاهی که در آن تحصیل کرده‌اند حفظ می‌کنند و به عنوان سفیران فرهنگی کشور ما، تمدن و آداب و رسوم ما را به هموطنان خود معرفی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۴ دانشجوی خارجی در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی زنجان تحصیل می‌کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه، تلاش می‌کنیم تا در حوزه دستیاری تخصصی نیز به سمت پذیرش دانشجویان خارجی حرکت کنیم.

گفتنی است اولین گردهمایی دانشجویان بین‌الملل استان زنجان به میزبانی دانشگاه‌تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان و دانشگاه زنجان، با حضور دانشجویان خارجی این سه دانشگاه از جمله دانشجویانی از کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، هند، بنگلادش و ... امروز چهارشنبه ۲۵بهمن در سالن همایش دانشکده شیمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در حال برگزاری است.

علاوه بر دکتر اسکندری، معاون آموزشی دانشگاه که به نمایندگی از دکتر حسین دین‌محمدی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این مراسم حضور داشت، دکتر علیرضا فیروزفر، شهردار زنجان، دکتر بابک کریمی، رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و دکتر جلال بازرگان، رئیس دانشگاه زنجان از سخنرانان این برنامه بودند.

در این گردهمایی ضمن تقدیر از دانشجویان خارجی برتر سه دانشگاه شرکت‌کننده، عامر عباس، سواره سردار عبدالله، محمد عماربات و جنیتا شاه‌بانو جیلانی به عنوان دانشجویان خارجی برتر دانشگاه علوم پزشکی زنجان مورد تقدیر قرار گرفتند.

در اولین گردهمایی دانشجویان بین‌الملل استان زنجان، دانشجویان خارجی به معرفی کشور خود پرداخته و همچنین کشور ایران را از منظر خود توصیف می‌کنند.

تور گردشگری به مقصد گنبد سلطانیه برنامه پایانی این گردهمایی خواهد بود.

خبرنگار: سودابه باقری

دفعات مشاهده: 517 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دو انتصاب جدید در دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 | تاریخ ارسال: 1402/11/26 | 
دو انتصاب جدید در دانشگاه علوم پزشکی زنجان

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در احکام جداگانه سرپرست دانشکده پزشکی و مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه را منصوب کرد.

به گزارش وبدا- زنجان، دکتر حسین دین‌محمدی در احکام جداگانه، دکتر ایوب پزشکی را به عنوان سرپرست دانشکده پزشکی دانشگاه و دکتر حسین دانافر را به سمت سرپرست مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه منصوب کرد.

در متن حکم دکتر ایوب پزشکی آمده است:
با سلام و احترام
      بنا به پیشنهاد سرپرست معاونت محترم آموزشی دانشگاه و با توجه به حسن سوابق و تجارب جنابعالی و به موجب این ابلاغ به سمت "سرپرست دانشکده پزشکی زنجان" منصوب می‌شوید. امید است با جلب همکاری اعضای محترم هیأت علمی و با بکارگیری نیروهای متعهد، دلسوز، کارآمد و علاقمند، در انجام وظایف سازمانی موفق باشید.

دکتر پزشکی فوق‌تخصص بیماری‌های کلیه است و معاونت آموزشی بالینی و ریاست دانشکده پزشکی و عضو هیأت مدیره انجمن علمی نفرولوژی ایران را در کارنامه خود دارد.


در متن حکم دکتر حسین دانافر آمده است:

با سلام
     با نظر به تجربیات ارزشمند آموزشی و با عنایت به پیشنهاد سرپرست محترم معاونت آموزشی دانشگاه، به موجب این ابلاغ به سمت "سرپرست مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه" منصوب می‌شوید تا با استعانت از خداوند متعال، برنامه‌ریزی مناسب و بهره‌گیری از نیروی انسانی کارآمد به ویژه اعضای محترم هیأت علمی و دانشجویان گرامی، در ارتقای سطح علمی، توانمندسازی اساتید و بهبود عملکرد آموزشی دانشگاه، اقدام نمایید.

وی دکتری تخصصی شیمی دارویی است و معاونت آموزشی دانشگاه، مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه، مدیرگروهی شیمی‌دارویی، نانوفناوری دارویی و زیست مواد دارویی هر کدام به مدت دو سال، مدیر ارزشیابی اساتید، نفر اول سامانه علم‌سنجی، پژوهشگر برتر، استاد نمونه، عضو اجرایی هیات جذب و صلاحیت عمومی دانشگاه را در کارنامه خود دارد.

خبرنگار: فاطمه انصاری

دفعات مشاهده: 695 بار   |   دفعات چاپ: 11 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان: موضوع جوانی جمعیت از اولویت‌های مهم دانشگاه است

 | تاریخ ارسال: 1402/11/25 | 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
موضوع جوانی جمعیت از اولویت‌های مهم دانشگاه است

دکتر حسین دین‌محمدی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان، گفت: جوانی جمعیت و سلامت خانواده از اولویت‌های مهم وزارت بهداشت بوده و در دانشگاه نیز مورد تاکید قرار دارد.


پایگاه خبری وبدا-زنجان، دکتر دین‌محمدی در اولین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه که صبح روز دوشنبه ۲۳بهمن برگزار شد، اظهار کرد: برنامه‌های مرتبط با جوانی جمعیت و سلامت خانواده را با قوت در دانشگاه پیگیری کرده و مورد حمایت قرار می‌دهیم. اما تخصیص اعتباراتی از محل ردیف‌های متمرکز بودجه به منظور اجرای بهتر برنامه‌های جوانی جمعیت و سلامت خانواده در دانشگاه‌های علوم پزشکی را ضروری می دانیم.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه‌های مرتبط با جوانی جمعیت و سلامت خانواده در بدنه‌ی دانشگاه به منزله‌ی یک تیر و دو نشان است، افزود: با اجرای این برنامه‌ها در بدنه‌ی دانشگاه، علاوه بر پرداختن به مسائل معیشتی کارکنان دانشگاه، گام مثبتی نیز در راستای جوانی جمعیت و سلامت خانواده برداشته می‌شود.

دکتر دین‌محمدی با اشاره به اهمیت بحث سلامت خانواده در دانشجویان متاهل، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم زمینه‌ای فراهم کنیم که دانشجویان متاهل یا دارای فرزند شیرخوار بتوانند امورات پژوهشی مرتبط با تدوین پایان‌نامه خود را در استان و شهر خودشان انجام دهند.

وی با بیان اینکه هیچ اجباری در زمینه انجام غربالگری‌های دوران بارداری وجود ندارد، افزود: هرگونه اجباری برای انجام این آزمایشات و غربالگری‌ها، غیرقانونی است و باید مورد پیگیری قرار گیرد مگر مواردی که الزام پزشکی وجود داشته باشد و طبق تشخیص پزشک متخصص و قبول فرد این کار انجام شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان خاطرنشان کرد: هرگونه فروش غیرقانونی داروهای سقط ‌جنین در داروخانه‌ها نیز باید پیگیری شده و متخلفین به مراجع قضایی معرفی شوند.

دفعات مشاهده: 527 بار   |   دفعات چاپ: 11 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی با اعضای هیئت امنای مجتمع پزشکی حضرت ولیعصر دیدار کرد

 | تاریخ ارسال: 1402/11/11 | 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی با اعضای هیئت امنای مجتمع پزشکی حضرت ولیعصر دیدار کرد
دکتر حسین دین محمدی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی با اعضای هیئت امنای موسسه خیریه مجتمع پزشکی حضرت ولیعصر (عج) زنجان دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش پایگاه خبری وبدا- زنجان، دکتر حسین دین‌محمدی صبح ۱۰ بهمن ماه با حضور در موسسه خیریه مجتمع پزشکی حضرت ولیعصر عج الله زنجان با اعضای هیئت امنای این مجتمع دیدار کرد. در این دیدار در خصوص مشکلات جاری مجتمع، بیمارستان ۴۲۰ تختخوابی ولیعصر ۲ و فرایند تکمیل، تجهیز و تأمین منابع انسانی آن بحث و تبادل نظر شد.

 

دفعات مشاهده: 1378 بار   |   دفعات چاپ: 27 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر